Nasza kadra

Ewelina Abramczyk

Dyrektor

Ewelina Abramczyk

Wicedyrektor

Justyna Majer

Sekretariat

Ryszarda Różańska

Metodyk

mgr Diana Pilarska
mgr Adrianna Kijak
Iwona Ulatowska

Klub Przyjaciół Pszczółki Mai

Pszczółki to nasi najmłodsi podopieczni. Ukryte talenty w pszczółkach mamy chętnie wam o tym poopowiadamy. Pociągi, dinozaury, samochody i kucyki to lubią nasze smyki. Ciocia Iwonka dba o nasze brzuchy, bo z nas niezłe łakomczuchy. Ciocia Diana zabawia nas od samego rana, a ciocia Ada na dowiedzenia smutek w uśmiech zamienia. Jesteśmy ciekawi świata, uwielbiamy zabawy w sali ale jeszcze bardziej kochamy harce na placu zabaw. Poznajemy się nawzajem lecz już wiemy, że nikt u nas nie jest mazgajem. Tacy mali z nas odkrywcy, rządni przygód, nauki, zabaw, pokażemy przedszkolakom kto tu rządzi- pszczółek zgraja. A dla potwierdzenia tej wypowiedzi w nazwie ukryte są odpowiedzi:
Pszczoły
P -pracowite,
S – sprytne,
Z – zdolne,
CZ- czarujące,
O -odważne,
Ł-łakomczuszki,
yyyyyy… przekonajcie się sami czekamy na Was w sali z zabawami.

Przyjaciele Kubusia Puchatka

Przyjaciele Kubusia Puchatka to my! Jesteśmy chyba najbardziej rozbrykaną grupą w przedszkolu! W naszej grupie jest aż 15 ślicznych dziewczynek i 10 przystojnych chłopaków. Opiekują się nami ciocie: Kasia, Amanda i Marlena. Motto naszej grupy brzmi: „Razem to nasze ulubione słowo”. Uwielbiamy razem spędzać czas, a do domu wcale nam nie spieszno. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy i wnosi do naszej grupy różne zainteresowania. I tak często rozmawiamy o statkach, nowoczesnej technologii, a także staramy się być kreatywni i codziennie tworzymy coś nowego np. sami wymyślamy bajki a potem je odgrywamy wcielając się w wybrane role. Uwielbiamy zabawy w teatr dlatego też mamy w Sali bogaty kącik teatralny i nasze ciocie robią z nami dużo zajęć z zakresu edukacji teatralnej, U nas w grupie zawsze się coś dzieje, bo bierzemy udział w różnych akcjach takich jak: „Mały miś w świecie wielkiej literatury” w ramach której współpracujemy z siedmioma przedszkolami z całej polski. Dzięki tej akcji o wiele częściej sięgamy do książek, jesteśmy bardziej zainteresowani czytaniem. Odwiedzają nas też misie z tamtych przedszkoli a naszym zadaniem jest nic innego jak czytanie im ulubionych bajek i opiekowanie się nimi. Staramy się także pomagać innym i współpracujemy m.in. z Domem Dziennego Pobytu „Kapuściska”w ramach projektu „Bajkolandia łączy pokolenia” stworzonego przez nasze ciocie. Jeździmy tam aby spędzić trochę czasu z seniorami, występujemy przed nimi prezentując nasze umiejętności zarówno wokalne jak i teatralne, bierzemy udział w różnych zabawach ruchowych jak i plastycznych przygotowanych przez nasze ciocie jak i opiekunki tam pracujące. To wszystko uczy nas tolerancji w stosunku do osób starszych, schorowanych, a przecież zabawa, radość i śmiech potrzebne są każdemu człowiekowi. Współpracujemy również z różnymi przedszkolakami w naszym mieście w ramach akcji „Bydgoszcz czyta małemu misiowi”, którą zorganizowały w naszym mieście nasze ciocie. Tradycją naszej grupy stało się także organizowanie Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka obchodzonego na całym świecie 18 stycznia. W tym dniu hucznie obchodzimy urodziny naszego przyjaciela, patrona naszej grupy i co roku z tej okazji wyprawiamy wielki bal. Oczywiście na uroczystości nie może zabraknąć rodziców, w końcu wraz z nimi i ciociami tworzymy jedną wielką kubusiową rodzinkę! Jesteśmy bardzo ciekawi świata i dlatego często wyjeżdżamy na różne wycieczki oraz pikniki wspólnie z rodzicami w różnych miejscach.

mgr Amanda Fuss
mgr Katarzyna Lorkowska
Marlena Lewandowska

mgr Agnieszka Andrzejewska
mgr Izabela Woźniak
mgr Dominika Charaszkiewicz

Krasnale

Krasnale to grupa 4-5 latków, którymi opiekują się trzy ciocie: Iza, Agnieszka oraz Dominika. Dzieci do naszego przedszkola uczęszczają już 3 rok. W tym roku szkolnym dołączył do nas nowy kolega, który szybko się u nas zaadoptował.

My – Krasnale- ,,uczymy się bawiąc i bawimy ucząc” , za sprawą innowacyjnego programu wychowania przedszkolnego, jakim jest ,,Tablit” . Realizacja tego programu umożliwia nam poznawanie świata przez działalnie, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie.  Z entuzjazmem więc przyjmujemy wszystkie ciekawe propozycje aktywności zabaw i zajęć w danym projekcie. Każdego miesiąca gościmy u siebie różnych ekspertów oraz wyjeżdżamy na wycieczki związane tematycznie z realizowanym projektem.  Ponadto mamy możliwość korzystania z materiałów dostosowanych do użytku na tablicy multimedialnej, takich jak animacje oraz zbudowane w oparciu o nie filmiki, które przybliżają nam interesujące zjawiska przyrodniczo- naukowe. Stosowane przez nas interaktywne materiały wymagają naszej uwagi i aktywnego udziału w zajęciach. Coraz śmielej formułujemy i wyrażamy opinie na temat wyżej wymienionych zjawisk prezentowanych w animacjach multimedialnych, a to za sprawą stosowanej u nas metody modelowania dialogów (QtA). Poza tym bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Szybko uczymy się wierszy i piosenek, które z chęcią śpiewamy, recytujemy m.in. w dniu kulminacyjnym, gdy gościmy naszych rodziców. Zawsze też jest czas na relaks- odpoczywamy słuchając czytanych bajek lub muzyki relaksacyjnej. Do przedszkola chętnie przychodzimy i świetnie w ,,naszym drugim domu” się bawimy.

Klub Przyjaciół Myszki Miki

To my-grupa Myszek, 23 osobowa ekipa wspaniałych 5 i 6 latków, którą opiekują się trzy ciocie: Agnieszka, Ola oraz Lidka. Choć każdy z nas jest małym indywidualistą tworzymy zgraną grupę, w której czujemy się wyjątkowo i bezpiecznie. Jesteśmy wulkanami energii, radosne, ale przy tym również pomocne i bardzo życzliwe. Wspieramy się nawzajem i bardzo lubimy. Codziennie pełni radości i zapału przychodzimy do przedszkola, by wspólnie się bawić i zdobywać nowe doświadczenia. Mamy wszechstronne uzdolnienia, zainteresowania i pasje, które możemy tutaj rozwijać dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych. Jednak najbardziej podobają się nam zajęcia ruchowe na
naszym przedszkolnym basenie, muzyczne, rytmiczne, taneczne i plastyczne. Bardzo lubimy budować różne konstrukcje, grać i tworzyć własne gry dydaktyczne, bo jesteśmy kreatywni a nasze głowy są zawsze pełne nowych pomysłów. Ciekawi nas wszystko, szczególnie otaczająca nas przyroda, którą obserwujemy i doświadczamy podczas wycieczek, spacerów i zabaw w plenerze. Przed nami ważne zadanie! Przygotowanie się do nowego etapu w naszym życiu, do pójścia do szkoły. Jest to nie lada wyzwanie, ale Myszki to wyjątkowa drużyna, wciąż ciekawa nowej wiedzy i nowych doświadczeń. Dlatego z radością przyjmujemy czekające nas nowe obowiązki!

mgr Agnieszka Wysocka
mgr Aleksandra Jankowska
Lidia Pirogowska

mgr Aleksandra Plenzler
mgr Karolina Andrzejewska
Hanna Malotka

Liliputy

„Liliputy” to grupa cudownych indywidualistów, gdzie każdy z osobna to wspaniałe, mądre i kreatywne dziecko, a wszyscy razem tworzą mieszankę niezwykłych charakterów. Nasza grupa to 5-, 6-latki, którzy wzajemnie czerpią od siebie wszystko co najlepsze ucząc się, bawiąc i wspierając. Mamy tu mnóstwo tzw. „zdolniachów”!! Są z nami tancerki, przyszłe modelki i wizażystki, miłośnicy gier, konstruktorzy i budowlańcy, aktorzy nie tylko jednej roli, niezmordowani pływacy i sportowcy angażujący się w każdą dziedzinę sportu organizowaną w przedszkolu, no i oczywiście fan motoryzacji, który dzieli się ze wszystkimi ciekawostkami z zakresu kolei i nie tylko… Nazwa grupy może i jest nietypowa, ale już wyjaśniamy o co chodzi: Liliput to bohater bajki o dinozaurach, które jak dobrze wiemy lubiły piesze wędrówki po świecie, a my skoro z nimi związaliśmy naszą grupę nie jesteśmy gorsi i też kilka szlaków przeszliśmy. Mimo, że zwiedziliśmy już wiele zakątków m.in. agroturystykę, sale zabaw, lotnisko, magiczne wioski gdzie zamieniliśmy się w Indian oraz faraonów i królowe, a także podziwialiśmy występy muzyków i aktorów na scenach teatrów i filharmonii, nie poprzestaniemy na tym. Pisze wycieczki to dla nas pestka, chociaż kroki nie takie jak u dinozaurów wiedzcie, że wędrówki nam nie straszne, a tramwajami to przejechaliśmy chyba Bydgoszcz wzdłuż i wszerz. W świat nowych doświadczeń, wiedzy i zabawy wprowadzają nas nasze ciocie: Hania, Karolina i Ola, które są takie, jak my: pełne niespożytej energii, radości oraz ciekawych pomysłów i inspiracji. Razem z nimi oraz oczywiście z rodzicami, którzy przy wchodzą bez mrugnięcia oka w każdą akcję, odkrywamy i poznajemy wszystko to, co można odkryć i poznać, bo działamy w myśl wspaniałej maksymy „Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu”!

Smerfy

Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów raz do Bajkolandii dziś zapraszamy Was! Tu przygody przeżyjecie i ciekawe rzeczy odkryjecie.
W naszej grupie 3 letnich Smerfów dużo przyjaciół znajdziesz wnet: jest pomocny Osiłek, śpiewający Harmoniusz, senny Śpioch, zdolny Artysta i Farmer kochający przyrodę, a nawet gadatliwy Ważniak przywita Cię. Na czele stoją ciocie Smerfetki 3xM – Monika, Mirela , Marta.
Codziennie nową wiedzę zdobywamy, przez ciocie Smerfetki motywowani. Kiedy potrzeba łezkę otrą, przytulą, pogłaszczą, piosenkę zanucą. Ciocie codziennie nas mocno wspierają i z naszych najmniejszych sukcesów wielką radość mają. Uczą nas szacunku, dobroci, kultury do ludzi , zwierząt, natury. Kochamy przyrodę i ekologię z którą jesteśmy za pan brat. Nawet patyczaki w naszej hodowli czują się dobrze i to jest FAKT!
Jesteśmy mili i koleżeńscy , bardzo lubimy razem się bawić. Klocki, auta, lalki, różne układanki to nam czas w sali umila. A kiedy chcemy więcej radości, bańki mydlane, chusta animacyjna a nawet przebrania idą w ruch. Na naszym placu zabaw pełnym zieleni zawsze wesoło płynie czas. Karuzela, bujaczki , zjeżdżalnia to park rozrywki dla nas. A gdy do lasu razem idziemy, skarbów natury wypatrujemy. Potem badamy, sprawdzamy, omawiamy i nowe doświadczenia zdobywamy. Lubimy odkrywać, poznawać, doświadczać i tego wcale nie brak tu, bo zajęcia i aktywności dają nam szansę rozwijać się. Więc jeśli chcecie się przyłączyć ZAPRASZAMY chętnie Was i czekamy niecierpliwie bo na zabawę i naukę nadszedł czas.

mgr Monika Cybertowicz-Sperkowska
mgr Mirela Szymańska
mgr Marta Krzewińska

mgr Aleksandra Brążkiewicz
mgr Izabela Skoczylas
Beata Wojtowicz

Gumisie

Czteroletnie Gumisie harcują, po Bajkolandi szarżują. Wszędzie dziś słychać donośny ich śmiech. Zawsze zwycięskie, waleczne, rycerskie, a każda przygoda zapiera Nam dech. Zobacz sam, jak Gumisie skaczą tam i siam! Bo Gumisie całe przedszkole zna, Gumiś to fajny miś!
Tymi słowami witamy Was w Naszym gumisiowym świecie, gdzie pieczę nad wesołą ferajną sprawuje ciocia Ola, ciocia Iza oraz ciocia Beata. Gumiśki to grupa otwartych, radosnych, kontaktowych, życzliwych, roześmianych, szczerych i rozbrajających dzieci. Do tego wszystkiego Gumisie to bardzo aktywne i ciekawskie misie, które z dziecięcą ufnością każdego dnia eksplorują otaczający je świat. Gumisiowej ferajnie przyświeca idea „uczymy się przez zabawę, bawimy się ucząc”. Zgodnie z tym hasłem co dzień przenosimy się w inne wymiary dzięki zabawie zorganizowanej przez nasze szalone ciocie i nie tylko. Hmm… powiemy jeszcze, że bardzo często zamiast pędzli używamy naszych dłoni i stóp uczestnicząc w zabawach z metody malowania 10 palcami. W świat liter wchodzimy bawiąc się na zajęciach z odmiennej metody nauki czytania i pisania Ireny Majchrzak. Oj dzieje się w Naszym gumisiowym świeci, a każdy dzień to dla Nas nowa, odkrywcza podróż rozwijająca Naszą wyobraźnię, kreatywność oraz spontaniczność. Dzięki możliwości spędzania czasu z rówieśnikami Gumisie samodzielnie wymyślają i realizują różnorodne zabawy przenosząc się miedzy innymi w świat teatru, śpiewu, tańca, malarstwa, w świat wyścigów samochodowych, kolorowych konstrukcji, gier planszowych oraz zabaw ruchowych. Jednym słowem Gumisie to grupa, gdzie na pierwszym miejscu jest świat dziecięcej, spontanicznej, radosnej i bezpiecznej zabawy realizowanej pod czujnym okiem cioć. Do tego wszystkiego, jak na porządne misie przystało, kodeksu przedszkolaka przestrzegamy, a za pozytywne zachowania gumijagody do kubeczków zbieramy. Gdy nasze kubki po brzegi jagódkami się wypełniają to Gumisie z medalami do domu ruszają. Jeśli chcesz w aktywny i ciekawy sposób poznawać świat dołącz do gumisiowej ferajny – tu nuda nigdy nie gości, a ciocia Beatka pyszną słodkością zawsze Cię ugości.
Abrakadabra, to czary i magia. Sekretem jest przepis na gumisowy sok. Tam hokus – marokus, dostarcza złych pokus, lecz misie zwyciężą dla wroga to szok. Po prostu zobacz sam jak Gumisie skaczą tam i siam. Bo Naszą ferajnę już każdy zna, a każdy Gumiś to fajny miś!

Minionki

Minionkowa ferajna to grupa prawdziwych, oryginalnych i niepowtarzalnych 6 latków. Jakby twórcy bajki Minionki spędzili z nami tydzień bez problemów stworzyliby scenariusz do kolejnej części pt. „Minionki kontra reszta świata”. Każdy dzień spędzony z naszymi przedszkolakami jest wyjątkowy. W strefie Minionków (bo tak nazywa się nasz oddział) spotkacie osobowości takie jak: kreatorki mody, bydgoskie Elzy ze śnieżnej krainy, plastyków, ciekawskich profesorów, zapalonych piłkarzy, bobów
budowniczych, tancerzy oraz przyszłych olimpijskich pływaków. Wymiar minionkowej strefy każdego dnia scalają zawsze uśmiechnięte ciocie, które są gotowe na wszystko! Jak superbohaterki zamieniają się w zabawie w różne postaci począwszy od klientek w salonie fryzjerskim przechodząc w role księżniczek i strasznych potworów a kończąc na rumakach, które ciągną karetę pełną księżniczek i książąt. W ciągu dnia pod bacznym okiem cioć i instruktorów Minionki poprzez zabawę uczą się oraz zdobywają nowe
doświadczenia na wielu płaszczyznach. Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, ponieważ za każdym razem jak pytamy się naszych dzieci co im się podobało w ciągu dnia – odpowiadają jednym głosem, że WSZYSTKO! A troszke się u nas dzieje. Minionki jak w bajkowej fabryce u Gru próbują swoich sił na zajęciach m.in. z: języka angielskiego, hiszpańskiego, rytmiki, piłki nożnej, robotyki, teatru, tańca, matematyki, gimnastyki, metody dobrego startu, eksperymentów, a na koniec
wskakują do swojego ukochanego basenu. Aby cały temperament minionkowej ekipy zebrać do paru zdań graniczny z niemożliwym. Powiedzenie „zrozumieć znaczy doświadczyć” doskonale wpisuje się w charakter naszej grupy. Jeśli zainteresowani chcieliby poznać Minionkową ekipę serdecznie zapraszamy do nas- na pewno nie będzie nudno i fajerwerek też nie zabraknie.

mgr Emilia Świeciak- Wiśniewska
mgr Monika Michałowska

Basen

mgr Anna Hałas
mgr Łukasz Śniegowski
mgr Mateusz Pałczyński

mgr Joanna Gulczyńska

Pedagog, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny i trener EEG i GSR Biofeedback z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Wykształcenie zdobyła na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku pedagogika. Ukończyła istotne szkolenia i kursy w zakresie diagnozy, terapii pedagogicznej, metod wspomagających wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka,jak również metod usprawniających rozwój funkcji psychomotorycznych.

mgr Katarzyna Beszczyńska- Walczak

Logopeda z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Wykształcenie zdobyła na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ukończone z tytułem magistra logopedy. Dodatkowo absolwentka podyplomowych studiów w zakresie Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej na Wyższej Szkole Społeczno- Ekonomicznej w Gdańsku, a także Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec.
Ukończyła istotne szkolenia i kursy w zakresie diagnozy i terapii zaburzeń mowy, a także metod wspomagających wszechstronny rozwój dziecka. Między innymi: diagnozowanie jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym, terapii dysleksji rozwojowej, seplenienia bocznego i miedzyzębowego, wczesnej stymulacji rozwoju mowy, oraz metod wspomagających rozwój mowy i komunikacji: metody werbo- tonalnej, metody krakowskiej, manualnego torowania głosek. Członek Polskiego Związku Logopedów oraz Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

mgr Aleksandra Waryszewska

nauczyciel języka angielskiego

Podczas zajęć językowych stosuje różnorodne metody i narzędzia. Sala do nauki języka angielskiego wyposażona w tablicę interaktywną oraz atrakcyjne pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne czy książki dla dzieci daje ogrom możliwości przyswajania języka angielskiego wszystkimi zmysłami. Zajęcia językowe to przede wszystkim okazja do doskonałej zabawy, a nie od dziś wiadomo, że zabawa to czas, podczas którego edukacja w przedszkolu daje najlepsze efekty.