Nasza kadra

Ewelina Abramczyk

Dyrektor

Ewelina Abramczyk

Wicedyrektor

Justyna Majer

Manager

Ryszarda Różańska

Metodyk

Klub Przyjaciół Pszczółki Mai

O rok starsi…pięciolatki, to poważna sprawa ! Wyjątkowi, uśmiechnięci i tanecznie rozwinięci. Pszczółki zwinne, szybkie, gibkie, uzdolnione i ambitne. Pociągi, dinozaury, samochody i kucyki to lubią nasze smyki. Ciocia Iwonka dba o nasze brzuchy, bo z nas niezłe łakomczuchy. Ciocia Diana zabawia nas od samego rana, a ciocia Ada na dowiedzenia smutek w uśmiech zamienia. Jesteśmy ciekawi świata, uwielbiamy zabawy w sali ale jeszcze bardziej kochamy harce na placu zabaw. Tacy mali z nas odkrywcy, rządni przygód, nauki, zabaw, pokażemy przedszkolakom kto tu rządzi- pszczółek zgraja. A dla potwierdzenia tej wypowiedzi w nazwie ukryte są odpowiedzi:
Pszczoły
P -pracowite,
S – sprytne,
Z – zdolne,
CZ- czarujące,
O -odważne,
Ł-łakomczuszki,
yyyyyy… przekonajcie się sami czekamy na Was w sali z zabawami.

Przyjaciele Kubusia Puchatka

Przyjaciele Kubusia Puchatka to my! Opiekują się nami ciocie: Roksana, Emi, Madzia oraz Marenka. Jesteśmy 3 latkami. Nasza grupa liczy 18 chłopców i 12 dziewczynek.
Jest to nasz pierwszy raz w przedszkolu. Początki nie były takie łatwe, ponieważ tęskniliśmy za rodzicami, jednak z każdym dniem coraz chętniej spotykaliśmy się z naszymi ciociami, kolegami i koleżankami z grupy.
Lubimy poznawać siebie nawzajem, najbardziej podczas zabaw w naszej sali, czy to na przedszkolnym placu zabaw.
Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach zainteresowań oraz różnorodne zajęcia : język angielski, rytmika, basen, dogoterapia, alpakoterapia, taniec. Uwielbiamy wspólnie z naszymi ciociami śpiewać i tańczyć.
Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.
Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki i pomagając w jej upiększaniu.

Krasnale

My krasnale jesteśmy najmłodszą grupą 2,5 latków w naszym przedszkolu. Nasze ciocie to: ciocia Monika, ciocia Marta, ciocia Agnieszka i ciocia Daria. Początki w przedszkolu, dla każdego są trudne lecz My jesteśmy dzielni i z dnia na dzień co raz lepiej sobie radzimy! W ciągu dnia uczymy się samodzielności i wspólnie się bawimy. Mamy wiele zajęć, które pozwalają nam się rozwijać. Jest to jezyk angielski, rytmika, alpakoterapia, dogoterapia, taniec, sensoplastyka a nawet i basen ale nie zapominamy o najważniejszym- czyli ZABAWIE. Dzięki niej uczymy się ! Nasza grupa lubi tańczyć i śpiewać nowe piosenki! W ciągu dnia przeznaczamy czas również na relaksację, odpoczywamy i wyciszamy się. Mimo, że jestesmy krasnoludki a jak wiemy są one małe to MY JESTESMY Z DNIA NA DZIEŃ CORAZ WIĘKSI I gotowi na pobyt w przedszkolu!
K-kochane
R- radosne
A-ambitne
S-samodzielne
N- nowi w przedszkolu
A- aktywni
L- lubiani
E- emocjonalny

Przyjaciele Króla Lwa

To my „Lwiątka”- dzielne 4 latki. Nasza grupa liczy 17 chłopców i 11 dziewczynek.

Opiekują się nami ciocia Agnieszka i ciocia Lidka.

W naszej przedszkolnej gromadce czujemy się wspaniałe. Codziennie pełni radości i zapału przychodzimy do przedszkola. Uwielbiamy wspólna zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia: j.angielski, rytmika, dogoterapia,alpakoterapia, taniec, basen i mds-y. Lubimy śpiewać, tańczyć i bawić się na naszym kolorowym placu zabaw. Jesteśmy ciekawi świata i chcemy czerpać z niego pełnymi garściami, a ciekawe gry, zabawy i pomoce dydaktyczne pomagają nam otwierać drzwi do przyjaźni i wiedzy. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”.

Liliputy

Grupa LILIPUTY związana jest z bajką o dinozaurach, gdzie główny bohater przeżywa wiele przygód. MY również jesteśmy gotowi żeby je wszystkie odbyć!! Jesteśmy najmłodszymi dziećmi w przedszkolu i tak, jak małe dinozaury wykuwają się z jajek żeby poznać świat, tak też i my robimy – poznajemy wszystko wokół nas. Bawimy się z kolegami i koleżankami, śpiewamy piosenki i tańczymy, uczymy się wielu ciekawych rzeczy i nabywamy nowych umiejętności. We wszystkim wspierają nas nasze ciocie, jest ich kilka więc żeby żadnej nie pominąć wymienimy po kolei: ciocia Hania, ciocia Karolina, ciocia Ola i ciocia Patrycja. Teraz może i jesteśmy jeszcze mali, ale już niedługo będziemy tak duzi, jak nasi grupowi przyjaciele – dinozaury. Poczekajcie chwilę, a zadziwimy Was wszystkich nie jeden raz!!

Smerfy

Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów raz do Bajkolandii dziś zapraszamy Was! Tu przygody przeżyjecie i ciekawe rzeczy odkryjecie.
W naszej grupie 3 letnich Smerfów dużo przyjaciół znajdziesz wnet: jest pomocny Osiłek, śpiewający Harmoniusz, senny Śpioch, zdolny Artysta i Farmer kochający przyrodę, a nawet gadatliwy Ważniak przywita Cię. Na czele stoją ciocie Smerfetki 3xM – Monika, Mirela , Marta.
Codziennie nową wiedzę zdobywamy, przez ciocie Smerfetki motywowani. Kiedy potrzeba łezkę otrą, przytulą, pogłaszczą, piosenkę zanucą. Ciocie codziennie nas mocno wspierają i z naszych najmniejszych sukcesów wielką radość mają. Uczą nas szacunku, dobroci, kultury do ludzi , zwierząt, natury. Kochamy przyrodę i ekologię z którą jesteśmy za pan brat. Nawet patyczaki w naszej hodowli czują się dobrze i to jest FAKT!
Jesteśmy mili i koleżeńscy , bardzo lubimy razem się bawić. Klocki, auta, lalki, różne układanki to nam czas w sali umila. A kiedy chcemy więcej radości, bańki mydlane, chusta animacyjna a nawet przebrania idą w ruch. Na naszym placu zabaw pełnym zieleni zawsze wesoło płynie czas. Karuzela, bujaczki , zjeżdżalnia to park rozrywki dla nas. A gdy do lasu razem idziemy, skarbów natury wypatrujemy. Potem badamy, sprawdzamy, omawiamy i nowe doświadczenia zdobywamy. Lubimy odkrywać, poznawać, doświadczać i tego wcale nie brak tu, bo zajęcia i aktywności dają nam szansę rozwijać się. Więc jeśli chcecie się przyłączyć ZAPRASZAMY chętnie Was i czekamy niecierpliwie bo na zabawę i naukę nadszedł czas.

Gumisie

Czteroletnie Gumisie harcują, po Bajkolandi szarżują. Wszędzie dziś słychać donośny ich śmiech. Zawsze zwycięskie, waleczne, rycerskie, a każda przygoda zapiera Nam dech. Zobacz sam, jak Gumisie skaczą tam i siam! Bo Gumisie całe przedszkole zna, Gumiś to fajny miś!
Tymi słowami witamy Was w Naszym gumisiowym świecie, gdzie pieczę nad wesołą ferajną sprawuje ciocia Roksana, ciocia Iza oraz ciocia Beata. Gumiśki to grupa otwartych, radosnych, kontaktowych, życzliwych, roześmianych, szczerych i rozbrajających dzieci. Do tego wszystkiego Gumisie to bardzo aktywne i ciekawskie misie, które z dziecięcą ufnością każdego dnia eksplorują otaczający je świat. Gumisiowej ferajnie przyświeca idea „uczymy się przez zabawę, bawimy się ucząc”. Zgodnie z tym hasłem co dzień przenosimy się w inne wymiary dzięki zabawie zorganizowanej przez nasze szalone ciocie i nie tylko. Hmm… powiemy jeszcze, że bardzo często zamiast pędzli używamy naszych dłoni i stóp uczestnicząc w zabawach z metody malowania 10 palcami. W świat liter wchodzimy bawiąc się na zajęciach z odmiennej metody nauki czytania i pisania Ireny Majchrzak.
Oj dzieje się w Naszym gumisiowym świeci, a każdy dzień to dla Nas nowa, odkrywcza podróż rozwijająca Naszą wyobraźnię, kreatywność oraz spontaniczność. Dzięki możliwości spędzania czasu z rówieśnikami Gumisie samodzielnie wymyślają i realizują różnorodne zabawy przenosząc się miedzy innymi w świat teatru, śpiewu, tańca, malarstwa, w świat wyścigów samochodowych, kolorowych konstrukcji, gier planszowych oraz zabaw ruchowych. Jednym słowem Gumisie to grupa, gdzie na pierwszym miejscu jest świat dziecięcej, spontanicznej, radosnej i bezpiecznej zabawy realizowanej pod czujnym okiem cioć.
Do tego wszystkiego, jak na porządne misie przystało, kodeksu przedszkolaka przestrzegamy, a za pozytywne zachowania gumijagody do kubeczków zbieramy. Gdy nasze kubki po brzegi jagódkami się wypełniają to Gumisie z medalami do domu ruszają. Jeśli chcesz w aktywny i ciekawy sposób poznawać świat dołącz do gumisiowej ferajny – tu nuda nigdy nie gości, a ciocia Beatka pyszną słodkością zawsze Cię ugości.
Abrakadabra, to czary i magia. Sekretem jest przepis na gumisowy sok. Tam hokus – marokus, dostarcza złych pokus, lecz misie zwyciężą dla wroga to szok. Po prostu zobacz sam jak Gumisie skaczą tam i siam. Bo Naszą ferajnę już każdy zna, a każdy Gumiś to fajny miś!

Minionki

To my-grupa Minionków, 28 osobowa ekipa wyjątkowych 6 latków, którą opiekują się ciocie: Emi, Ola I Marlenka.
Jeszcze w zeszłym roku byliśmy w różnych grupach, obecnie tworzymy fantastyczny minionkowy team, chętny do podejmowania nowych wyzwań i zadań. Jesteśmy wulkanami energii, radosne, ale przy tym również pomocne i bardzo życzliwe. Wspieramy się nawzajem i bardzo lubimy. Codziennie pełni radości i zapału przychodzimy do przedszkola, by wspólnie się bawić i zdobywać nowe doświadczenia. Mamy wszechstronne uzdolnienia, zainteresowania i pasje, które możemy tutaj rozwijać. Jednak najbardziej podobają się nam zajęcia ruchowe na naszym przedszkolnym basenie, taneczne z ciocią Emi, muzyczne, rytmiczne i plastyczne. Bardzo lubimy budować różne konstrukcje, grać i tworzyć własne gry dydaktyczne, bo jesteśmy kreatywni, a nasze głowy są zawsze pełne nowych pomysłów. Ciekawi nas wszystko, szczególnie otaczająca nas przyroda, którą obserwujemy i doświadczamy podczas wycieczek, spacerów i zabaw w plenerze.
Przed nami ważna misja!
Przygotowanie się do nowego etapu w naszym życiu, do pójścia do szkoły.
Jest to nie lada wyzwanie, ale Minionki to wyjątkowa drużyna, wciąż ciekawa nowej wiedzy i nowych doświadczeń. Dlatego z radością przyjmujemy czekające nas nowe zadania!

Basen

mgr Anna Hałas
mgr Mateusz Pałczyński

mgr Joanna Gulczyńska

Pedagog, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny i trener EEG i GSR Biofeedback z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Wykształcenie zdobyła na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku pedagogika. Ukończyła istotne szkolenia i kursy w zakresie diagnozy, terapii pedagogicznej, metod wspomagających wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka,jak również metod usprawniających rozwój funkcji psychomotorycznych.

mgr Katarzyna Beszczyńska- Walczak

Logopeda z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Wykształcenie zdobyła na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ukończone z tytułem magistra logopedy. Dodatkowo absolwentka podyplomowych studiów w zakresie Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej na Wyższej Szkole Społeczno- Ekonomicznej w Gdańsku, a także Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec.
Ukończyła istotne szkolenia i kursy w zakresie diagnozy i terapii zaburzeń mowy, a także metod wspomagających wszechstronny rozwój dziecka. Między innymi: diagnozowanie jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym, terapii dysleksji rozwojowej, seplenienia bocznego i miedzyzębowego, wczesnej stymulacji rozwoju mowy, oraz metod wspomagających rozwój mowy i komunikacji: metody werbo- tonalnej, metody krakowskiej, manualnego torowania głosek. Członek Polskiego Związku Logopedów oraz Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

nauczyciel języka angielskiego

Uczy angielskiego poprzez zabawę, nauka nigdy nie jest nudna i dziecko radośnie bierze w niej udział. To sprawia, że nowe słowa i zwroty wchodzą do dziecięcej głowy bardzo naturalnie. Nauka angielskiego staje się dla dziecka formą rozrywki. Stosuje szeroki wachlarz metod pracy z dzieckiem – zabawy ruchowe, piosenki, bajki, książki, gry i wiele innych. Stara się, by każde zajęcia były dla dziecka ciekawe i emocjonujące. Pomaga w tym bogate wyposażenie sali – w tablicę interaktywną i mnóstwo atrakcyjnych pomocy dydaktycznych.